| anonim_4396 a întrebat:

Hey, voi sunteti de acord cu Articolul 13 privind drepturile de autor care va face ca YouTube-ul sa nu mai fie ce este acum incepand cu anul viitor?

Aici este un videoclip in care se explica despre ce este vorba.

https://www.youtube.com/watch?v=YdX87HOvcow

Astept pareri si opinii, nu glume.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, sper ca si de data asta Anonymous sa intre putin in ei si sa-i scuture, ca nu s-au invatat minte deloc.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Anonymous, help us.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

E timp pana la final sa-i faca sa regrete, asteptati ca vom vedea lucruri bune facute de ei,, am incredere in acesti hackeri care au facut totul pentru omenire, nu conteaza cu ce mijloace, ci scopul!

| Superior a răspuns:

Naniii?
Nu mi se pare deloc corect,Youtube asa cum este acum nu incurca pe nimeni si reprezinta poate una dintre cele mai bune metode de divertisment disponibile in mediul online (nu mult timp daca chestia se aproba).
Chestia cu drepturile de autor mi se pare extrem de stupida,exista mult mai multe lucruri ce necesita rezolvare decat asta (sa fim sinceri,ce pateste un artist daca unul ii ia muzica si face,sa zic,AMV la anime? atata timp cat lasa mesajul "i am not the composer of this song, i do not own anything from this video" ar trebui sa fie OK).
Dar mult mai stupid e exemplul cu Nurofen, phaaai, Nurofenul ar trebui sa-ti dea bani ca prodosul tau apare in video si astfel il promovezi, nu sa le ceri drepturi de autor laughing)
E un intreg circ, sincer ma indoiesc ca se va schimba ceva daca se implica comunitatea.
Maxim amelioram efectele nedorite alte ciumei asteia.