| Vali25 a întrebat:

Hi TPU! am si eu o problema, imi expira abonamentul la vodafone curand si VREAU sa il reinnoiesc, cu acelasi numar, dar cu alt abonament! SAU daca pot sa inchid abonamentu si imediat dupa aia sa il fac cum ar fi de la capat, ca sa primesc tel la pret de abonament nou
P. S. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Sa stii ca e posibil ca, in cazul expirarii contractului, tu practic semnezi un nou contract ca si cand ai fi client nou, la primul abonament. Poti sa iti schimbi planul tarifar (optiunile) si vei avea, desigur, sansa sa-ti iei telefon nou. Trebuie doar sa stai de vorba cu cei de la Vodafone si vei vedea ca ceea ce ai tu nevoie e posibil. Si, desigur, iti vei pastra numarul tau de telefon. In fond, nu iti schimbi abonamentul, ci doar optiunile, ceea ce e super ok si foarte posibil!

Ai grija la radiatiile telefoanelor... Sunt destul de periculoase!