| SCOOBftw a întrebat:

Hi TPU.

Vreau sa imi iau o placa video noua, dar nu stiu ce sa aleg, cum sa aleg!

Am asa:

Procesor Intel Celeron D 326, 2533 MHz (19 x 133) (Intel(R) Celeron(R) CPU 2.53GHz)

Placa de baza MSI PM8M3-V (MS-7211) (Slot/socket procesor 1 LGA775)

Placa video (integrata) VIA/S3G UniChrome Pro IGP (64 MB)

Daca mai trebuie sa va spun ceva, ziceti, nu stiu ce trebuie sa va spun.straight face!

happy Astept.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Procesorul nu te-ajuta mult mai ales ca-i single core, incearca aici http://www.emag.ro/placi_video sa cauti, recomand una de 256 pe 128, crede-ma, e suficienta pentru ce ai tu.

| Bogdanux a răspuns:

Avand in vedere ca sistemul tau e destul de vechi, iar din cate am citit, placa de baza are slot AGP, mai bine cumperi o placa SH, cele noi sunt foarte scumpe si nu ofera o performanta buna.

Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa iti schimbi complet pc-ul cu unul de generatie noua, poti construi unul la un pret accesibil.