| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.copiidisparuti.ro/ro/disparitii.html
unde sunt acesti copii disparurti? Ce se intampla cu ei? Va ramane un mister?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Ma infior de fiecare data cand vad sau aud despre astfel de cazuri, dar uneori pana si autoritatile sunt neputincioase in astfel de cazuri (si nu ma refer la cele locale). Si, din nefericire cazurile sunt tot mai frecvente, iar tara noastra cred ca tinde sa ajunga pe primul loc. Dupa parerea mea cred ca ar trebui sa ne uitam de doua ori atunci cand ne lasam copii sa plece de acasa; pe de alta parte, cred ca parintii sunt in marea majoritate raspunzatori de disparitia copiilor (daca parintii ar fi mai comunicativi si copii mai intelegatori - ca nimeni nu le doreste raul prin exagerarile noastre ale parintilor, altfel ar sta lucrurile) Haideti sa fim mai vigilenti dar sa nu devenim paranoici!

1 răspuns:
prfml
| prfml a răspuns:

Am observat ca predomina fetele, imi pare rau dar degeaba, imi pare rau ca nu pot spune ca stiu unde se afla o anumita persoana, asta pentru ca nu ma aflu la locul potrivit in momentul potrivit, dar mi-ai dat un scop, sa citesc zilnic acest site, ca poate cine stie, ma voi afla acolo unde trebuie.Recomand 2 filme : Taken (2007) si Changeling (2008)