| Alex_6294 a întrebat:

I-am dat unui baiat de la alta clasa smartphon-ul meu, si mi l-a zgariat, spuneti-mi si mie, va rog frumos, unde trebuie sa ma duc sa imi fac ecranu la loc, si cat costa?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Du-te la GSM, dacă ai folie, poţi să îţi schimbi folia (20 de lei maxim). Dacă ecranul este zgâriat, un ecran nou (touch) costă 100 de lei (cu aprox), acum depinde şi de modelul tău. du-te la un GSM şi o să îţi zică ei. Garanţia nu face nimic. pentru că nu e vina lor că i-ai dat tu lui ''individul" acela să îţi folosească smartphon-ul.

| Skypee a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la Orange sau Vodafone sau unde ai abonament si sa til repare sau daca ai garantie pe el du-te si schimbatil cu altul nou. Daca nu ai nici una dintre astea du-te la unu care repara telefonat si iti fa face displeyul la loc si te va costa in jur de vreo 2-4 milionae conteaza de telefon.Sau poate ti sa zgariat folia de pe telefon si poti sa iti cumperi una noua din Orange sau vodafn sau ce vrei si te va costa doar 4 lei cam asa ceva.