| rallu1222 a întrebat:

I Dacă cumpăr ceva și trebuie sa îmi vina prin posta cu ramburs, dacă nu îl ridic ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, în sensul că TU nu pățești nimic. Doar expeditorul va fi nevoit să achite transportul plus taxe de magazinaj. Și cu siguranță nu vei mai putea cumpăra de la el nimic, în veci.
Plus un rating negativ, dacă pachetul a fost trimis ca urmare a unei tranzacții de pe un site care permite „notarea" userilor (cum e okazii.ro de pildă).

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Frumos ar fi să îi dai expeditorului banii pe transport ca să nu plătească el ca prostul.

| Victoria18 a răspuns:

Il trimite înapoi... Doar nu crezi ca o sa te dea in judecata pentru ca nu ai vrut sa primesti un produs

| Ax3LdeV a răspuns:

Il trimite inapoi, nu e nici o problema.