| Playboyx a întrebat:

Imaginea la monitor se face neagra pentru 2 secunde apoi isi revine patesc asa des stie cineva motivul? am incercat sa fixez bine cablurile, monitorul nu e overheat

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este o defectiune electronica ori din monitor, ori din placa video.
Intai trebuie delimitat aparatul prin mutarea /schimbarea cu altul, dupa care repararea se poate face la un service.

| NLS a răspuns:

Nu e contact slab, cel mai probabil ți se duce invertorul.
Observi ceva foarte sters pe ecran in acele doua secunde, sau e complet negru?

| Samariteanul a răspuns:

O piesa din interior trebuie schimbata.Asa o pateam si eu cu leptopul pana nu s-a mai deschis deloc.Remedieaza problema, mergi cu el la reparatii pana nu ajunge ca al meu.