| Bogdan201739 a întrebat:

Imi dati niste carti/romane din timpul celui deal doilea razboi mondial sau niste jocuri pe ps4 din razboiul mondial

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vrei carti in care sa regasesti intreaga desfasurare a celui de-al Doilea Razboi Mondial sau carti din timpul razboiului in care se discuta anumite subiecte (batalia de la Stalingrad, lagarele de concentrare, diplomatia, substraturile politice, batalia din Pacific, batalia din Africa, biografii ale generalilor/principalilor combatanti, participarea Romaniei, etc.)? Astept un raspuns si voi reveni cu alte recomandari. Pana atunci:
Al Doilea Razboi Mondial de A. Beevor
Razboiul lumii - Epoca Urii de N. Ferguson
Furtuna Razboiului de A. Roberts

Iar in ceea ce priveste jocurile nu stiu exact, insa poti incerca seriile Call of Duty, Medal of Honor sau Battlefield.

| Bogdan201739 explică (pentru AFR81):

Nu eu vreau carti in care personajele sau actiunea se petrece in timpul razboiuluo mondial

| xByte a răspuns:

Battlefield 1, desi nu e 100% accurate comparativ cu istoria, e cel mai aproape de ceea ce cauti. Eu il am pe PC si este un joc genial