| LoneGunman a întrebat:

Imi expira optiunea(lunara) de la telefon, si nu vrea sa-l mai incarc, dar am multi GB bonus (de la o oferta de craiun). care is valabile pana in aprilie.
GB-rile nu ar trebui sa dispara asa e? si le pot folosi incontinuare cat cartela e activa?
scrie asa:
AI 153191 mb bonus utilizabil cu optiune de minim 5E resurse valabile pana in luna 04... SI le pot folosi si daca nu am activata nici o optiune?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nope. Ca sa mearga trebuie sa ai activa o optiune de minim 5 euro. Scrie in mesaj: ''utilizabil cu optiune de minim 5E resurse valabile''.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu le poti folosi, doar daca optiunea e ACTIVA, adica mai poti suna de pe telefon.
Insa poti consuma acei Gb folosindu-le la vizionare de videoclipuri si filme online, in zilele ramase in starea "activa".

| LoneGunman explică (pentru Bula):

Nu te inteleg
adica pot folosi GB dupa expirarea ofertei PANA cand cartela e in perioada activa(NU IN PERIOADA DE GRATIE)
sau nu?

Bula
| Bula a răspuns (pentru LoneGunman):

Exact.
In perioada de gratie, numarul poate fi doar sunat si poate fi reincarcat. In aceea perioada, nici o activitate de fonie sau de date nu poate fi initiat de pe telefon.