| iuonak93 a întrebat:

Imi place mult sa desenez, cum imi pot forma talent la desen?

3 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Talentul nu il dobandesti, cu talentul te nasti sau ti-l descoperi pe parcurs, insa poti deveni mai bun exersand.

| foxsilver a răspuns:

Cred ca ai vrut sa intrebi cum sa-ti dezvolti talentul pentru desen.Pentru ca din moment ce esti atras de aceasta arta, ba chiar incerci sa patrunzi in tainele ei, inseamna ca ai talent.Doar ca el trebuie intretinut prin multa munca, ceea ce nu reprezinta un efort daca exista pasiune.
Eu doar iti voi recomanda aceste imagini, si altele asemanatoare pe care le vei descoperi si singur, pentru ca tu sa poti exersa tehnica desenului:
http://www.youtube.com/watch?v=zGsPO6Fzzr0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmand diferite cursuri de arta! Trebuie sa iti fructifici talentul cand aveam 10 ani pictam bine nu am urmat un curs si am pierdut talentul!