| Cheesewithme a întrebat:

Imi puteti da un model de reportaj literar si jurnalistic? va rog. funda

1 răspuns:
| Andreyutzzu a răspuns:

Un ucigas nevazut isi face de cap pe soselele judetului. Anual, sute de soferi din Iasi pun voit in pericol viata celor din jur. Inconstienta acestora duce de multe ori la accidente cu urmari fatale. E vorba despre cei care beau alcool si apoi urca la volan. Numai anul acesta, la Iasi au fost prinsi 730 de soferi bauti la volan, din care 274 beti, adica avind o alcoolemie peste 0, 8 la mie, limita legala a infractiunii. Este un fenomen care a facut in 2007 nu mai putin de 23 de victime: doi morti si 21 de raniti grav.