| mihai2092 a întrebat:

Imi puteti spune tot ce stiti despre consolele Playstation3 si Xbox360 si pe care o votati?

Răspuns Câştigător
| Spitfire a răspuns:

OK, astea sunt genu de intrebari care imi plachappy. La intrebarea asta o sa ai multe raspunsuri si cred ca pana la urma nu o sa fi 100% hotarat ce sa alegi.

Play Station 3 e mult mai performant decat Microsoft Xbox 360. In anul 2010 majoritatea prefera Xbox 360 deoarece se putea moda(decoda/pirata). Spre sfarsitul anului 2010 s-a lansat un soft pe usb care modeaza PS3-ul. Asa ca acum ambele console se pot moda. Pana acum nici un joc nu a folosit puterea maxima a PS3-ului.

O mica comparatie:
Playstation 3 are 8 procesoare a cate 3, 2 GHZ fiecare insa Xboxul 360 are doar 3 de a cate 3, 2GHZ
Un lucru foarte important este ca PS3-ul suporta 3D insa Xbox360 nu.
PS3 foloseste discuri blu-ray care au o capacitate de pana la 90 GB insa Xbox360 foloseste DVD-uri dual layer care au capacitatea maxima de 8, 5GB

Am putea mult sa continuam pe acest subiect, insa cred ca te-am lamurit macar asa putin

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ps3 mai multa longevitate, comfort la ora de a juca, xbox 360: grafic putin mai bun dar nu e mare diferenta intre el si ps3, incredere ca va dura mult? (nu), joystickul e naspa incomod cand te joci cu el. Castiga ps3. Mie mi-a mers de cand mi l-au facut cadou la 17 ani si in aprilie anul asta fac 20 deci 3 ani de viata si mai tine.

| Antaury97 a răspuns:

PS3: PlayStation 3 a fost primul lansat pe 11 noiembrie 2006 în Japonia, [12] 17 noiembrie 2006 în America de Nord, [13] 16 martie 2007 în Regatul Unit şi Irlanda, şi 23 martie 2007 în continentală Europa şi Oceania. [14] [15] Două unităţi de stoc de menţinere au fost disponibile la lansare: un model de bază, cu un 20 GB hard disk (care nu a fost lansat în Europa sau în Oceania) [16] şi un model premium, cu un GB, hard disk 60 şi suplimentare de mai multe caracteristici. [17] De mai multe revizii atunci au fost făcute la consola de modele disponibile, mai ales cu lansarea unui model slim nou, în septembrie 2009 pentru a coincide cu rebranding de consolă şi logo-ul acesteia.

Xbox 360:La E3 prezentarea lor la 14 iunie 2010, Microsoft a anunţat o reproiectat Xbox 360 care ar navă în aceeaşi zi. [10] reproiectat consolă este mai subtire decat precedentul model Xbox 360 şi caracteristici integrate 802.11 b / g / n Wi-Fi, TOSLINK S / PDIF ieşire audio optic, 5 USB 2.0 porturi (în comparaţie cu cele 3 de la versiunile mai vechi) şi un port AUX speciale. [11] modele mai vechi de Xbox 360, deoarece au fost întreruptă. [12] Prima noi consola fi lansat dispune de un 250 GB hard disk, în timp ce o mai târziu, mai puţin costisitoare SKU are 4 GB memorie interna.

Votez pentru Xbox 360 deoarece uite ce poate face:
http://www.youtube.com/watch?v=w1kFJdxjm2c