| Cosmin13455 a întrebat:

Imi spune si mie cineva, daca m-as duce la doctor sa-mi stearga toate amintirile din ultimii 2 ani, nu ar avea cum decat daca mi-ar distruge neuronii si asta ar fi grav? sau se poate cu usurinta fara sa cauzeze ceva?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ar putea nicicum, este imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin13455):

Nu exista nici o cale cunoscuta de a sterge amintiri. Nici cu, nici fara distrugerea celulelor nervoase.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin13455):

Nimeni nu studiaza asta, fiindca nu are nici o importanta reala, este complet imoral sa faci asa ceva. Deci probabil nu von reusi fiindca nici nu incercam.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin13455):

Nu tot ce isi doresc unii oameni este etic si normal. Un om care isi doreste asa ceva ar putea fi ajutat de un psiholog mai degraba, fiindca stersul amintorilor nu este o solutie pentru nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Cosmin13455):

Faptul ca au fost facute lucruri imorale nu inseamna ca morala nu mai exista. Da, etica conteaza si va conta cat timp vor mai exista oameni.

| darrio2007 a răspuns:

Ai vizionat prea multe sf-uri.

| doctorandus a răspuns:

Dupa socuri electrice iti dispar amintiri, dar nu stii dinainte care. Creierul nu e hard disk sa-l stergi pe partitii si fisiere.

Răspuns utilizator avertizat