| MissDelevingne a întrebat:

Imi spuneti va rog, daca vrei de exemplu sa pleci in America pentru vacanta, nimic altceva, cum rezolvi cu viza? Se poate? Vreau explicatii mai detaliate, va rog.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Ambasada SUA din Bucuresti, completezi cererea si o depui si apoi astepti, sunt sanse de cca 50% sa obtii viza. Detalii poti citi pe site-ul oficial al Ambasadei. Succes si numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa obtii viza turistica (ma rog...sa incerci), trebuie sa dovedesti ca ai biletul de avion dus-intors plus rezervare la cazare acolo si o anumita suma, in dolari, pe care ei o considera necesara pentru cheltuielile pe durata sejurului.

| MirunaMira9 a răspuns:

Dca ai pe cineva la ambasada te poate ajuta altfel nu poti sau incerca la loteria vizelor1Stiu pe cineva care a castigat o viza in America si a plecat dar altfel nu ai cum doarc cum ti-am spus mai sus sa ai pe cineva la ambasada Americana care iti poate oferi o viza fara probleme1Sperca te-am ajutat! Succes! Funda?

| KoKo_1571 a răspuns:

Iti trebuie pasaport...