| Anonim34231 a întrebat:

Imi trebuie viza daca vreau sa ma duc pentru o saptamana in Russia? Moscow?
Viza? Passaport?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

DOCUMENTELE NECESARE OBȚINERII VIZEI PENTRU RUSIA:

paşaport valabil pentru încă şase luni de la data expirării vizei solicitate
copie paşaport
copia sau orginalul invitaţiei VSL/voucher/altă viză
formularul pentru viză, completat pe site-ul visa.kdmid.ru, imprimat şi semnat personal de către solicitant (migration card)
copie bilete de avion
copie voucher cazare
poliţa de asigurare medicală
fotografie color: dimensiuni 3, 5 х 4, 5 cm pe fundal deschis, cu imaginea clară a chipului
Eliberearea vizei turistice dureazǎ ȋn jur de 3-5 zile lucrǎtoare, iar actele pot fi depuse ȋn orice zi din sǎptamȃnǎ, ȋn intervalul 9:00-12:00, exceptȃnd ziua de miercuri şi weekend.

https://cavaleria.ro/......-complete/

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Da stimabile!
Ăia încă nu sunt în ue.
Ai grijă la votcă.

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Passaport