| YoyoXender a întrebat:

Imi urasc serviciul, mereu ajung acasa târziu peste progam cu mult +cu nervii sunt intordeanua cand plec la job si cand lucrez la job si cand ajung acasă.
Un sfat bun, urăsc foarte mult acel job si mai ales părinții care mi l-au ales, acest job fiind la Makita.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| sweetys a răspuns:

Schimba locul de munca cu unul pe care ți-l dorești. Pana la urma este viata ta și viitorul tău. Dacă crezi ca nu ai șanse, te muti în alt oraș și îți cauți acolo. Sau le zici părinților ca cedezi psihic din cauza serviciului și ca vrei sa faci ceva din pasiune. Ma gândesc ca ai o vârstă și poți sa gândești și singur și nu mai ai nevoie de îndrumările părinților. Dacă vorbești cu ei nu o sa ii dezamăgești, probabil îți vor binele dar nu vad ce rău îți fac. Nu le zice cu reproș. Cauta-ți loc de munca și când consideri tu le poți zice ca ai găsit un alt loc de munca unde vrei sa te dezvolți și ca faci cu plăcere acel lucru.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimba jobul.

| Catrice a răspuns:

E na ce daca mami ți-a gasit jobul, nu mai sunt altele?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cum adică ți-au ales părinții job-ul? laughing Câți ani ai?

| YoyoXender explică (pentru supadeceapa):

20 de ani bine am fost... Ca am lăsat-o pe ia sa imj găsească nu credeam ca este asa de groaznic acolo, dar na asa părinți din comunism ce sa faci ( bine sunt so nervos acum o las mai moalae)

| zurick a răspuns (pentru YoyoXender):

1. E vina ta că ai acceptat
2. Renunță
3. Caută altceva

| InOrOut a răspuns (pentru YoyoXender):

Di cie ai lasat-o pa ia sa ati cautie die lucru tu nu ai fost anstarie?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YoyoXender):

Ce job mai exact, breh? Esti bugetar cumva si nu iti convine? Ca altfel nu prea imi explic cum naiba iti pot gasi parintii job...

| YoyoXender explică (pentru GabiDumitrescu):

Este vorba de makita eu prin care ei nu iti cere experienta din potriva ei vor sa inveti maxim in 2 zile si sa le fii expert peste noapte

| YoyoXender explică (pentru zurick):

Ai dreptate aici chiar a fost vina mea oricum o sa plec dupa perioada de practica asta fiind 3l

| Apokales a răspuns:

Un job naspa nu-i capat de lume. Ideal ar fi sa dobandesti cunostintele necesare desfasurarii activitatii postului si odata ce nu mai ai nimic de invatat pleaca. Fa si ceva experienta daca ai nevoie, stai macar un an daca n-ai niciun fel de experienta, gandeste-te si la obiectivele tale pentru care te-ai angajat de la bun inceput.