| AAnonimus1999 a întrebat:

In 9 decembrie am orasul, daca il iau pot sa conduc prin oras cu masina? Si daca ma prinde politia ce-mi face? Ca am auzit ca nu-ti mai da dovada

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sofa fara permis de conducere. Din pacate nu ai de ales, decat sa astepti pana-l primesti, fiind ilegal sa sofezi fara el.
Dar ce-i atata graba?
O sa-l primesti in 7-10 zile de ziua cand ai luat testul de conducere si poti sofa de atunci, cat vrei.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana acum n-am auzit sa nu dea dovada dupa reusita la proba practica. Ar trebui sa te interesezi la politia rutiera. Si daca nu dau dovada te sfatuiesc sa te duci cu un mijloc de transport in comun. Fapta de a conduce fara a avea permisul asupra ta constituie contraventie si amenda este cu mult mai mare decat te-ar costa un bilet pe orice mijloc de transport in comun.

| Staif a răspuns:

Daca te prind fara permis, nu il mai primesti.
Nu poti avea rabdare cateva zile?

| AAnonimus1999 explică (pentru Staif):

Ai mei merg la buna sa taie porcul stii si vreau sa merg sa le fac surprizalaughing

| Staif a răspuns (pentru AAnonimus1999):

Ai grija sa nu le faci o surpriza neplacuta!