| Kornuletz540 a întrebat:

În București, cam cât de des și de frecvent au loc controale în transportul în comun și ce pot să fac ca să scap de la plata amenzii, în caz că se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Controalele sunt inopinante, putand sa se intampla daca esti ghinionist, in aceeasi zi de doua ori.
De amenda nu ai cum sa scapi, fiindca esti luat pe sus si dus la sediul lor, sau se cheama politia, daca nu vrei sa prezinti buletinul si cu amenda neplatita la anaf intr-un an sau doi, poti fi executat silit si ti se iau banii din contul bancar.

In orice caz, iti afecteaza masiv creditul, daca ai datorii la anaf, fiindca toate companiile care dau acum ceva pe credit te verifica intai la anaf si daca acolo ai restante, nu-ti mai dau nimic.
In sfarsit s-a aliniat si Romania standardelor internationale, unde nu mai scapa nimeni cu amenda neplatita si smecherii, fiindca se blocheaza singur, nemaipunad sa mai ia credite vreodata.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți cumperi bilet asta faci sa scapi de amenda.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Cumperi bilet cu 3 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le spui ca esti rrom te lasa in pace laughing

| sweetys a răspuns:

Sa platesti un abonament lunar de 80 lei, care iti permite sa te plimbi cat vrei si cand vrei pe toate liniile

| carevaescu a răspuns (pentru sweetys):

140 stb si metrorex. Te plimbi cat vrei si pe sub Bucharest.

| Andruskha69 a răspuns:

Cel putin mai des sunt pe autobuze decat pe tramvai, depinde de ce toane e, uneori te mai iarta alteori te arde, practic nu ai scapare.