| Ciurel_Dana_1989 a întrebat:

In cat timp ajunge o scrisoare recomandata... din Romania in Austria

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O săptămână prin poșta română

| Petrovic a răspuns:

Dacă o pui luni până în ora 11, miercuri ajunge în Austria, și cel târziu vineri ajunge la destinație (dacă este un oraș mare: Viena, Linz, Graz, Innsbruck).

| benzu a răspuns:

Prin Posta Romana ( recomandata adica cu semnatura de primire ) ajunge intre 3 si 8 zile.
Prin DHL, UPS, TNT, DPD, Dachser ( toate firmele enumerate sunt implicit cu semnatura de primire indiferent de tipul de expeditie ) poate ajunge in functie de tipul de expeditie intre 1-2 zile ( o suma foarte mare ) pana la 7 zile ( expeditie normala ).