| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp ajunge un colet din Bucuresti pana in orasul Videle ( nu e departe de Bucuresti), daca coletul l-am lasat aseara la posta la 6 jumatate. As vrea, daca e si vreun site cate zile face un colet trimis din Bucuresti pana in alte orase.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vorba de posta romana atunci in 3-4 zile.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar dacă l-ai expediat aseară, a rămas până azi dimineață la Poșta Română. Doar în dimineața aceasta a plecat spre destinatar. Cum sâmbăta și duminică sunt zile nelucrătoare, doar marți (săptămâna viitoare) va ajunge la destinatar. Chiar dacă e o distanță mică, între București și Videle, te asigur că Poșta Romană se grăbește încet. : )
Tot la fel, ceea ce ți-am spus, e valabil pentru orice localitate.
Doar serviciile de poștă privată îți duc la destinație coletul, în timp record (a doua zi e în mâna destinatarului), însă costurile sunt (aproape) triple.