| alinadian134 a întrebat:

In cate zile se elibereaza un buletin provizoriu?
Astazi am facut buletinul provizoriu, cam in cate zile pot sa il ridic?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a spus clar, atunci cand ai depus actele. Dar te gandeai la altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Dureaza 14 zile lucratoare ar iti spun cei de la Politie cand duci actele sa-ti faca buletinul, cand esti programat sa vii sa il ridici
Pentru cel provizoriu dureaza chiar mai putin, dar asta iti comunica tot Politia, cei care ti-au primit actele de buletin