| nukeyly a întrebat:

In ce conditii un indian poate lua de la statul roman 4000 ron pe luna? Nu muncind [ca altii ce sustin sistemul], asa de flori de mar, de tras mata de coada, gen ca refugiat, azil politic, lovit in aripa.
La care daca mai lucra undeva ia 4000 + salariu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate obtine suma respectiva muncind in sectorul bugetar pe un asemenea salariu net.

| gabicoo a răspuns:

"Indian" de-al nostru ai vrut să zici!
Da! Din ajutoarele sociale + face cinci - șase copii cu diverse forme de handicap care merg la școală și le face CES depășește ușor 5.000 lei/lună (1.200 lei/lună indemnizație de școlarizare pentru fiecare copil cu CES care merge la școală)!

| nukeyly explică (pentru gabicoo):

Nu indian de-al nostru ca e fake/replica chiar de au gene comune, si astia muncesc din greu pe la coltul strazii cu un plod in brate sau vand flori "aparent" legal; vorbim de indian original din India, ma rog nu unu cu arc sageti si pene pe cap. " Winnetou ". Cred ca statul le asigura si casa; ca la ucraineni am inteles ca li se da casa si 3000 de ron pe luna
da na astia momontan sunt loviti in aripa de cand la PUTIN i s-a urcat puterea la cap; poate ii pusca o vena, valabil si pentru king jon pung yung, alt centrat.

| gabicoo a răspuns (pentru nukeyly):

Winnetou nu e din India, e amerindian = nativ american!

Indienii originali din India nu prea vin pe la noi sa muncească! La noi vin din Nepal și Sri Lanka!
Cei la care m-am referit mai sus vin și muncesc pe rupte in România: 10 ore pe zi 6 zile pe săptămână și sunt bine plătiți = 500-600€/lună! Dar nu muncesc la stat ci în mediul privat!