| Coloringthevoid a întrebat:

In ce consta o cerere la directorul spitalului la care te-ai nascut cu privire la accesarea dosarului tau de nastere?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca orice cerere. Indoi marginea stanga la 40-45 milimetri, apoi incepi sa scrii Domnului director al spitalului... numele si localitatea la o treime din pagina. Lasi circa 20 mm si incepi Subsemnatul, adresa, cod numeric personal, numar de telefon, va rog sa imi remiteti o copie a dosarului meu de la nastere sau sa-mi permiteti consultarea lui.
Apoi jos in stanga Semnatura si in dreapta Data. O poti depune la registratura spitalului cerand un numar de inregistrare, sau s-o trimiti prin posta cu confirmare de raspuns.