| Sports a întrebat:

In ce tara e mai bine sa emigrezi? Suedia sau Norvegia?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Norvegia.

| Zenit313 a răspuns:

Suedia pentru ca vremea este mai buna, legi mai putin aspre, majoritatea salariilor mai bune, este in spatiul Schengen, poti sa ceri azil mai usor..etc.

| michelia a răspuns:

Daca iti doresti, Suedia este de preferat. Are o economie net superioara ( industrie, pescuit, turism), un program de incurajare ( inca) a imigrarii ( au o populatie redusa ), nivelul de trai este clar superior ( unul din cele mai mari din lume de altfel), taxele sint mari dar au ca efect servicii sociale excelente ( pensii, somaj, concedii, spitalizare etc).
Limba este insa foarte grea dar partea plina a paharului este ca majoritatea stiu si engleza, aceasta fiind obligatorie pentru a accede la universitate.

| AFRAIDs a răspuns (pentru michelia):

Multi spun ca Norvegia, dar tu ai venit si ai spus foarte clar ca Suedia, asa o fi?

| FastAndFurious a răspuns:

As alege Suedia pentru economie, legislatie, toleranta fata de emigranti.

| Tripp91 a răspuns:

Eu zic ca Norvegia pentru ca nu e in Uniune Europeana si ea si Elvetia si uite ce bine traiesc.