| Anomim2025 a întrebat:

In general cat dureaza un transfer de banca de la una la alta? ( sunt diferite )

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

24 de ore maxim. Daca transferul e facut dimineata iti pot ajunge banii si in dupa amiaza aceleiasi zile. Exceptie fac zilele nelucratoare.

| Anomim2025 explică (pentru Holiday):

Trebuie să merg la bancă sau îmi vin automat pe cont?

| Holiday a răspuns (pentru Anomim2025):

Iti vin automat. Daca nu ai online banking sau card poti merge la banca doar sa verifici daca au intrat in cont.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Maxim 24 de ore in zilele lucratoare.

| Parmalat a răspuns:

Transferul simplu de la o banca din RO catre alta banca din RO se face de pe o zi pe alta.

Transferul de la o banca din RO catre o banca din strainatate dureaza 3-5 zile lucratoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oricum zilele astea bancile au fost inchise datorite sarbatorilor si minivacantei de Paște, dar incepînd de mîine toate agentiile bancare vor functiona cu program normal, 9:30 -17, si poti intreba direct la banca de unde astepti transferul, si fetele de la ghiseu in baza buletinului tau original te vor ajuta cautind in baza de date, fara buletin nu poti primii niciun raspuns.De unde esti?