| AdrenalinTm a întrebat:

In legatura cu facebook-ul cum fac sa nu mai apara locatia mea atunci cand scriu cuiva sau cand postez ceva sa nu mai apara gen *sent from...*

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Daca vorbesti de aplicatia pentru telefoane intri in setari si setezi ca OFF Messenger Location Services.
de asemenea poti incerca si sa iti dezactivezi gps-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optiunea apare doar cand folosesti telefonul, nu si cand esti de pe PC. Astfel, poti foarte usor sa dezactivezi gps-ul pe telefon sau sa dezactivezi "location settings" pentru facebook si este de ajuns.

Sau, daca vrei ca mereu sa-ti tina minte optiunea si sa nu iti mai apara niciodata, intra pe facebook. Cand esti in mesaje, apasa pe butonul de setari. Am un Galaxy S3 si imi apare asa: Settings, Refresh, Help, Report Bug. Apasa Settings, si apoi ai optiunea Location Services. Apasa pe Location Services si trebuie sa debifezi casuta in care scrie "location on". Si apoi apasa Ok.

Sper ca te-am putut ajuta!