| John555 a întrebat:

In momentul in care sunt conectat la router direct prin cablu cu doua calculatoare, pot influenta viteza de internet de pe unul din calculatoare?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, distribuitorul de net da o anumita latime de banda. Nu conteaza daca folosesti 2 pcuri pe lan sau unul lan si unul wi-fi, viteza o sa aiba de suferit daca folosesti net pe mai multe device-uri odata. Dar depinde si de cum il folosesti. O diferenta clara se vede doar daca descarci cate ceva pe fiecare simultan, pentru simpla navigare pe net, sau jocuri nu o sa te afecteze.