| Joker3134 a întrebat:

În sistemul nostru solar 100% nu exista viata la fel de evoluată ca pe Terra?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, asta e clar, in sistemul nostru viata asa complexa nu exista, ca exista poate anumite forme de viata e posibil

| Violleta2022 a răspuns:

Exista! Cel putin asa spun oamenii de stiinta si studiile asupra planetelor inconjuratoare.
Daca urmaresti pe Gaia.com, se pare ca sunt multe civilizatii extraterestere mult mai evoluate decat noi, umanii, pe care anumite departamente secrete, le studiaza.

| AnOnImuSS1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Noi suntem primitivi inca ..cu Iphone 7 in mana si facand focul pe laptop ..cine stie ce sisteme de navigatie au aia ca faci stop cardiac numa cand vezi laughing

| xerxes1 a răspuns:

La fel de evoluata este imposibil.
Sunt de zeci de mii de ori mai evoluati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi in sistem nu, dar poate altundeva da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pe Terra sigur nu este, dar in alt sistem solar sansele sunt uriase chiar sa fie mai evoluati ca noi, in sistemul nostru solar e posibil sa fie niste forme de viata, dar mult inferioare noua

| raz0000001 a răspuns:

Probabil nu 100%, dar destul de apropaiata e probabil. Sansele sunt oricare.

| Ihave100lei a răspuns:

Teoretic nu, dar daca NASA a aflat daca da sau nu, sigur nu ne vor spune laughing