| ElSueno a întrebat:

În Timișoara transportul public este gratuit pentru elevi, studenți, pensionari, veterani, angajați ai RATT-ului și tot așa. Întrebarea mea e din ce bani plătește primăria combustibilul și angajații?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din impozite

| Adry05 a răspuns:

Jumatate pentru studenti deconteaza facultatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din bugetul local

| minrest a răspuns:

Din banii dati de ceilalti, ai salariatilor, care sunt mult mai multi decat categoriile enumerate.

| francut a răspuns:

Din taxele colectate de la cetateni. Adica, tot de la pensionari, veterani, angajati RATT, parintii elevilor. Toti acestia platesc pentru ei dar si pentru studentii veniti din alte localitati.
Nimic nu e cu adevarat gratis.