| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme mă tot întreabă unii oameni random pe unde sa ajungă în locul X și mi se pare ciudat că de câteva zile tot sunt întrebat pe unde sa îi îndrum sa ajungă în locul dorit,eu am impresia că unii știu foarte bine unde sa ajunga dar mă întreabă din n motiv,dar nu sunt sigur. Unii poate chiar nu știu pe unde sa ajungă. Eu nu cunosc prea bine orașul și mă enervează, că uneori nu știu să le spun pe unde sa ajungă acolo, desi m-am născut în acest loc nu cunosc bine deloc orașul, asta se întâmplă de când am anxietate și depresia a devenit mai severa. Acum câteva zile am pierdut toți banii la păcănele și a doua zi când sa ies afara dau de unu' care mă întreabă "unde găsesc un western union", i-am spus la gara, zicea că nu e ok acolo și eu mă tot gândeam unde să găsească un western, până la urmă i-am spus să întrebe pe altcineva laughing culmea este că nu mi-am mai amintit sa ii spun de un western chiar din zona, adică era aproape, nu mai știam să îi spun, nu mai îmi aduceam aminte deși eu acolo am scos de multe ori bani in ultimă vreme! E normal când, gen pierzi toți banii la păcănele sa fii așa de buimac? Eu zic că nu e ceva ieșit din comun, dar ciudățenia este de ce tot sunt întrebat de unii pe unde sa îi îndrum, asta mi se pare freak!
Adineauri m-a întrebat un om din nou pe unde sa ajungă dar fiind mai calm am știut să îi răspund fiind un loc aproape de mine și bine cunoscut. Dar de ce nu am știut in acea zi, a doua zi după ce am pierdut tot la păcănele unde sa îl îndrum pe un individ, că locul ăla îl știu foarte bine și e aproape de mine!?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pierderea este uneoi echivalentă cu un șoc.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cum sa nu fie normal sa fi buimac dupa ce pierzi toti banii la pacanele?! E un mare dezastru, normal ca esti suparat, distras, bulversat, trist, si nu ii mai arde mintii sa fie atenta la rahaturi care nu-s importante.

Asta cu, ca intreaba lumea, nu e problema, daca nu vrei sa raspunzi, zici "nu stiu", si gata, nu e mare lucru.
Unii mai fac si misto desi stiu pe unde sa ajunga, aia e.
De ce se intampla in ultima vreme, e doar o intamplare.

| ReddY25 a răspuns:

Ești GPS ambulantlaughing)

Răspuns utilizator avertizat