| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa conectem modemul la laptop, sunt la bunica mea si nu inteleg de ce nu merge internetul, am internet pe romtelecom prin modem, am mai conectat de atatea ori leptopul, acum nu merge am verificat firele, tot degeaba imi arata doar retelele de wifi care au parola si oricum as fi vrut net pe romtelecom de ce sa fur daca tot il platesc pe al meu.
ma poate ajuta cineva, stiu ca mai d emult am sunat la romtelecom dar sincer imi e foarte greu sa ma inteleg cu cei care incerca sa ma ajute deoarece engleza mea nu este prea buna,
am modem cu 5 beculete de la click net.
stau aprinse urmatoarele beculete :power linl, lan. beculetul "act" licare iar usb nu se aprinde deloc.
stiu ca de la control panel rezolvam problema dar nu imi aduc aminte exact cum, ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Lefion a răspuns:

Este simplu intri in control plan si dai la "connections network", dai clik dreapta pe tot ce e in folder(pe rand) si dai enabled, acelea care sunt enabled au un mic "x" rosu.Acele care nu au "x" clik dreapta si dai enabled si ai rezolvat "the problem"(problema), si asa iti dublezi viteza de internet!

Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda!