| grigor3 a întrebat:

Intr-un cariter din Bucuresti, sa zicem ca ai 3-4 cunostinte pe acolo din intreg cartierul, credeti ca sunt sanse mari sa te intalnesti cu ei? adica sa dai de ei asa fara sa vrei!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legile lui Murphy functioneaza oriunde happy

Mi s-a intamplat sa ma intalnesc nas in nas, cu unica ruda dintr-un oras in care ma oprisem sa iau o apa minerala de la o statie de petrol. Nici nu mi-a venit sa cred..., nici macar nu era langa casa ei, era si ea la statie sa puna benzina, deci, coincidenta.

In cazul tau, daca sunt deja 3-4 persoane, atunci creste riscul de intalnire.

| grigor3 explică (pentru Violleta2022):

Si daca iesi din casa de pe la 10 in colo?

| Violleta2022 a răspuns (pentru grigor3):

Asa cum gandestiu tu, pot gandii si ei, deci, oricand sunt sanse sa dai nas in nas cu ei.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Statistic sunt sanse destul de mici. Depinde cat de mare e cartierul, ce locuri comune frecventati, la ce ore, etc.

| R3sp3ctt a răspuns:

Daca e cartierul mic si iesiti si tu si amici tai mai des, da sunt sanse big grin Orice e posibil