| Doru_Balan_1990 a întrebat:

Întreb pentru un prieten.

Salutare, am o nelămurire din partea unui prieten așa ca o sa încerc sa fiu succinta.
Acesta a avut ceva probleme in aceasta vara și nu a reușit sa își achite regia de camin, la unul din căminele Universității din București și as vrea sa stiu dacă este posibil ca acesta sa fie acționat in judecată..sau doar sa nu mai beneficieze de cazare pe durata studiilor? Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de cazare si de ce va hotari seful de la camine, pot fi 3 solutii:
1.Il cazeaza si il da in judecata pentru restante.
2.Nu il cazeaza, conditionand cazarea de plata restantelor.
3.Nu il cazeaza si il da in judecata pentru restante.