| SingleForOne a întrebat:

Întrebare la întâmplare.
Poți intra în magazine mici la întâmplare (de ex: farmacie, mixt, covrigărie, și altele -nu neapărat la supermarket) doar pentru a folosi dezinfectantul pe gratis? Este criză sanitară, până la urmă.

Dacă ar face 1000 de oameni același lucru, la un singur magazin, (de exemplu), asta ar însemna că s-ar termina rapid 1-2 dezinfectante pe zi. Asta ar însemna extra costuri, pentru că ei nu le primesc pe gratis.

Intri în magazin, folosești dezinfectantul și pleci fără să cumperi nimic. Și personalul de vânzare se întreabă în sinea lui/ei "de ce vin oamenii așa la întâmplare, fără să cumpere, doar pentru dezinfectant?"

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu te oprește nimeni, e ok, da măcar intră și tu la farmaciile alea în lanț mare gen Sensiblue, helpnet etc. că ăia la ce profit au nu simt 1-2 alea dezinfectante pe zi laughing

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da poti, dar asta e ceva ce fac 2-3 oameni din100. Eu sunt unul din eilaughing

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

Acele costurile fiind ceva automat, ca și cum ar fi lumina. Dar e puțin ciudat să intri, și ieși în 2 secunde. Adică "Bună ziua, mulțumesc, la revedere!"

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Pai intru, ma uit un pic, ma dezinfectez, intreb de ceva ce sigur nu au si ies.

| zilog a răspuns:

Da dar incearca sa intri si tu la unii care au bani gen irange Vodafone mega image

Nu merge la o femeie care abia asteapta sa vanda ceva sa ii ramana si ei 3% din vanzare din care sa ppateasca chiria la chiosc
Si sa isi creasca 2 copii carora nu isi permite sa le dea la o masa de cat un singur ou de persoana sau o singura cutie mica de pesti la 3 persoane pentru ca nu a prea avut vanzare si caruia copii de multe ori i-se culca flamanzi
Si daca ii inteebi cand sau culcat ultima data cu burta plina sa nu isi mai aduca aminte si de multe ori sa nu poata sa doarma de foame
Si sa le fie rusine sa ii spuna mamei lor ca le este foame penteu ca stie cat de mult se chinuie sa ii ramana cativa lei profit la chiosculet