| 1968 a întrebat:

La cat se ridica datoria externa externa a Romaniei?

Răspuns Câştigător
| Daddy_9411 a răspuns:

N-ar fi foarte mult, aproximativ 80 miliarde de euro!

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Datoria Romaniei a crescut cu o viteza ametitoare dar nu pentru a construi ceva, ci pentruplata salariilor si a pensiilor Aceasta datorie depaseste 80 de miliarde de euro.

| bluerose a răspuns:

Nu stiu exact suma dar am auzit ca e mai mare decat inainte de revolutie cand Romania si-a platit datoria externa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la ce te ajuta, insa uite ce am gasit pe net.eu credeam ca este mai mica totusi:
,, România înregistra la finalul lunii noiembrie 2008 o datorie externă pe termen mediu şi lung de 49, 718 miliarde euro, cu 29, 23% mai mare decât la sfârşitul lui 2007, ca urmare a creşterii datoriei negarantate public, a anunţat joi Banca Naţională a României (BNR). ''