| papooshyka a întrebat:

La ce ajuta Daemon Tools Lite?

Răspuns Câştigător
| adryanb27 a răspuns:

Daemon e 1 cd rom virtual! adica daca instalezi acel program iti creaza in my computer inca 1 cd rom pe langa al tau. jocurile [in special] daca le descarci de p net sunt in format iso [adica imagine] daemon iti citeste acel format al jocului! iso e ca si cum ai avea un cd cu acel joc, il pui in daemon [cd/romu virtual] si el ti/l citeste, ca si cum tu ai baga 1 cd in cd romu de la calculatorul tau [totul e virtual] cat am putut p intelesul tau! dar iti recomand Power Iso, eu zic ca e mai bun! ceao__ si pentru slavic exista crackuri daca stii ce sunt alea, si pentru aia ai sa iei 1 nefolositor d la mine

8 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Daemon Tools Lite este o aplicaţie de nivel avansat pentru emulare multiprotejată. Este o dezvoltare a emulatorului Generic Safedisc şi încorporează toate facilităţile acestuia. happy

| Slavic a răspuns:

Deoamon tols ajuta la grafica jocurilor si ca jocul sa poata merge la tine pe calculator fara deamon tols nu va merge jocu

| mika a răspuns:

La jocuri

Iti arata o imagine(fisier/arhiva) ca fiind un CD, si se foloseste foarte simplu, dai cateva click-uri.

| Fallen Angel a răspuns:

Iti face imaginea unui joc astfel incat sa nu iti trebuiasca CD ca sa il joci. E simplu de folosit si foarte bun spre deosebire de Alcohol120%. Orice jucator inrait al jocurilor pe PC are Daemon Tools Lite deci... Sper ca ai inteles. Face o imagine a unui joc ca sa il poti juca fara CD.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Simplu: Aproape toate jocurile și filmele DVD de pe internet se găsesc în imagini de tip. iso.
Ca să folosești astfel de fișiere (. iso ), ai nevoie de o aplicație specială, una foarte bună este chiar Daemon Tools.

| PaulB a răspuns:

La jocuri.de ex daca instalezi un joc tr sa ai daemon tools ca sa faci "i-con-ul" pe desktop :p
Sper ca ai inteles big grin e bun pentru jocuri tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unele jocuri

Răspuns utilizator avertizat