| RPG878 a întrebat:

La ce profil credeți ca m-aș descurca eu cel mai mult și la ce facultate?(mie îmi plac toate meseriile)spuneți doar la ce m-as descurca eu.Sunt clasa a 6-a și am notele 8, 9, 10 la mate, 9, 10 la romana, 9 la istorie, 10 geografie, 9, 10 biologie și 6, 8 la fizica? Spuneți va rog!

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca ai 6 si 8 la fizica fa-te politician.

| florin926481f a răspuns:

Tu sti cel mai bine, nu avem noi cum sa stim la ce te descurci tu mai bine.

| Sfetnic a răspuns:

Depinde de tipul de inteligență.
- inteligența verbal-lingvistică: profil filologie;
- inteligența logico-matematică: mate-info/științele naturii;
- inteligența interpersonală: științe sociale;
- vizual-spațială: merge oriunde;
- auditiv-kinestezică: vocațional (sport, muzică);
Aici afli ce tip de inteligență ai: http://nub.ro/f58
Vezi ce tipuri de inteligență predomină în cazul tău, ce materii îți plac mai mult, ce pasiuni ai și așa îți alegi profilul.