| Ionutmariuo13 a întrebat:

La ce rata de incidenta se carantineaza un municipiu?/oras. Gen sa nu mai ai voie sa iesi sa intri in el.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum "vrea" muschii lor. Dupa lege la 6 la mie dar Bucurestiul a ajuns la 14 la mie si nu l-au carantinat

| Simpatic a răspuns:

Nu a existat asta vreodata sa numai intri sau sa numai iesi, se impun masuri restrictive incepand cu 6 cazuri la 1000 de locuitori, dar si in aceste conditii se poate intra iesi dar cu motiv.
Daca nu am dreptate pot scrie cei care stiu mai bine de atat.

| Lukasssz a răspuns:

Cand vor puta lor