| Jager a întrebat:

La ce varsta iti poti face card bancar? De preferabil Visa la BCR.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti faci card de debit de la 14 ani dar, pentru a-l obtine, trebuie sa mergi la banca impreuna cu un parinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand ai carte de identitate, bineinteles cu acordul parintilor pana la 18 ani

| anonim50456 a răspuns:

Eu mi-am facut la 17 ani, deci merge sa-l faci si find minorwinking bafta!

| Jager explică (pentru anonim50456):

La ce banca? Poti sa primesti bani pe el si sa cumperi online?

| anonim50456 a răspuns (pentru Jager):

Eu am la BCR, si da, poti sa cumperi online, sau cum vrei sa-l folosesti.

| Samuel_Biţă_1999 a răspuns:

De la vârsta de 14 ani, adică dacă ai buletin, poţi să iţi faci card de credit. Succes