| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

La cununia civilă se da bani? Stiu ca la nunta se da bani. Ei bine sunt invitata peste câteva luni la o cununie(Menționez ca doar la primărie apoi la restaurant o mica petrecere) si nu știu cum se procedează pentru ca nu am mai fost. Si daca da, care este suma care se plătește?

3 răspunsuri:
| ddanaraluca a răspuns:

În general, din câte știu eu se duc numai flori și persoanele care sunt mai apropiate mai cumpără uneori câte un cadou de casă. Eu am fost la cumnata mea recent la cununia civilă și am dus flori și am cumpărat o oală.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La civilă nu. La restaurant, măcar cât să acopere costul meniului, și ceva peste.

| Boss_Alexandru_1978 a răspuns:

Daca face la restaurant se dau banii.
Daca nu o faceaa restaurant se dădeau cadouri