| Adyy5 a întrebat:

La liceu exista cluburi (nu de alea de noapte)?
Gen clubul de baschet,fotbal,pictura, muzica etc.
In strainatate stiu ca la majoritatea liceelor sunt.
Care e situatia in Romania?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de liceu. Unele au.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate pe la liceele sportive in rest zi mersi daca ai unde sa faci sport

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu prea gasesti asa ceva la noi, in Romania stai in banca cu frica ca-ti pica tavanul in cap sau daca te trece vreo diaree trebuie' sa pleci acasa ca la toalete ii jale, cel putin asa era la mine in liceu si era pe locul 6 din judet din vreo 20 si ceva

| Aihao19 a răspuns:

La liceele mai de prestigiu,cele foarte bune,dar nu exista cluburi devtoate felurile, unele au echipe de fotbal, baschet, cercuri de lectura, dans dar nu toate. Oricum sunt rare.Nu este ca in strainatate ca nu prea au multe fonduri liceele pentru asta, ca iti trebuie si bani pentru organizare sau intretinere dar exista si in Romania.mai rar dar exista.

| Adyy5 explică (pentru Aihao19):

In strainatate sunt?
Liceele din Romania sunt atât de slabe comparativ cu cele din afara?
Intru si eu la liceu si vreau sa am parte de o experienta plăcută.
Ma gândeam ca poate sunt cluburi de sport sau lectura.
In Japonia sau Anglia spre exemplu multe dintre licee au cluburi din cate stiu, in special de sport.
Echipele ce se formeaza in functie de activitatea aleasa de la diverse licee concureaza pentru titlul de campion.
Ehh, ar fi fost distractiv sa fac parte din ceva.
Presupun ca asta e situatia aici...

| Aihao19 a răspuns:

Da,in.strainatate normal ca exusta, mai ales in America si in tarile dezvoltate din Vest.

| ChiukiuHamsler a răspuns:

În România debea au sala de clasa dapai cluburi.

| kiraaa20007 a răspuns:

La liceul meu (e un liceu mediocru spre slab după ultimele medii de admitere) sunt cluburi: de fotbal, baschet, lectura, teatru + corul scolii. In Brașov, cel putin, am observat ca încep mai toate liceele sa facă fel si fel de cluburi...