| LittlePoppy a întrebat:

La meteo se spune ca ploua in toata tara. La mine nu ploua.
La voi ploua?
Cum e la mare?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa plouă la noapte in toata tara, ei mai si gresesc prognozele deoarece numai Dumnezeu dă ploaia asa ca nimeni nu poate prezice cu exactitate unde si cînd va ploua.

| LittlePoppy explică (pentru CristiDinBucuresti):

"La noapte"!
De o saptamana ni se zice: de dupa amiaza. Si... nimic.
Si daca e sa ne luam dupa "Dumnezeu", nu Sf. Ilie e cel cu ploile?

| Brizbriz a răspuns:

La meteo se spune ca sunt 20% sanse de ploaie
deci, asadar, de aceea, in concluzie si... EVIDENT sunt 80% sanse ca mint cu desavarsire

| Nirvanaaa a răspuns:

În București acum ploua. Cel mai probabil chiar va ploua în toată țara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plouă, da.

| Jessica1235 a răspuns:

În Arad a fost așa, acum două zile a plouat foarte tare în zona unde lucrez, e înafara orașului, iar ieri a pliat foarte rău în oraș, la doar câțiva km de locul de munca (2, 3 km). A rupt copaci, crengi și a îndoit destul de tare uni stâlpi pe care se afișau reclame.

| LittlePoppy explică:

Multumesc.

| SelenaTpu a răspuns:

Si in Pitesti se spune ca ploua saptamana aceasta viitoare si urmatoare.
Nu ploua, dar este inorat. Si cand a inorat nu a fost mai mult de 10 minute