| Bogdan8102 a întrebat:

La plata cu cardul pentru comenzi din strainatate cat vor fi 10 lei in dolari?
P.S: Cardul e Bancpost (Mastercard) si este in lei.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti banca: ce curs de convertire si ce comisioane aplica!

Personal am avut "fericita" ocazie sa comand o carte dintr-un anticariat din UE (pretul de vanzare calculat in euro a fost sub 3 euro la casele de schimb.
Intrucat plata trebuia sa fac in contul firmei, am platit suma calculata la o banca (in lei) + convertire in euro + re-convertire din euro in moneda tarii de destinatie + comisioane de convertire si de transfer interbancar international + + +...
In final, am achitat in lei echivalentul a peste 20 euro crying

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

10 Romanian Leu equals 2, 53 US Dollar

la prima cautare pe google gaseai.

| kopli a răspuns:

Depinde de valoarea dolarului in acea zi. Pe site-ul BNR gasesti si un convertor valutar.