| GeorgeMihai a întrebat:

La proba de rezistenta, neaparat trebuie sa fiu primul la linia de sosire ca sa am timpul admis de 3 minute si 45 de secunde?

6 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Trebuie sa te incadrezi in timp. Pentru ca poti fi primul dupa 40 de minute sau sub 3 minute, al saselea.

| Seven07 a răspuns:

In general la probele de rezistenta nu se tine cont de clasament.

| GeorgeMihai explică (pentru Seven07):

Deci important este sa nu treci de la alergat la mers, ca altfel de descalifica.

| Seven07 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Exact, este rezistenta fizica, nu trebuie sa "bagi sprint" pentru ca in primul rand distanta este mult mai mare, nu te opresti dintr-un ritm format la inceput. E important sa poti termina proba, daca iti irosesti toate resursele sa pleci puternic in fata, nu reusesti sa duci la capat proba, de asta i se spune rezistenta

| Adrian_Mițan_1986 a răspuns:

Trebe sa te incadrezi in timp, dar sa nu fii nici ultimul happy

| varainv a răspuns:

Nu