| boooooring a întrebat:

La profilul Turism si Alimentatie din ce clasa te baga ospatar pe la restaurante(asta doar in vacanta)?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu "te baga" nicio scoala, indiferent profilul! Ori ai inteles gresit, ori ai fost mintit! Dupa finalizarea studiilor, in baza calificarii obtinute, poti cauta un job de ospatar.

| cretzufinish a răspuns:

Daca esti la liceu cam de prin clasa a 11-a veti merge prin restaurante sau hoteluri pentru practica (stagii inainte de vacanta). Daca esti la profesionala cred ca vei face inca din clasa a 9-a vizite, insa de "bagat" nu te baga nimeni direct ospatar ci numai dupa terminarea studiilor iti cauti singura...asta daca ai noroc doar cu studiile astea. happy

| nana a răspuns:

Buna alex.Vei face practica in restaurante sau in profilul la care esti.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La gastronomie te duci si faci practica prin restaurante sau te duci in bucatarie si faci mancare mai nou iar la turism te duci in hoteluri sau in agentii de turism depinde ce alegi