| Joker3134 a întrebat:

La serviciu daca iti pune fiola si iti iese putin de tot ca ai baut esti dat afara? Dar sa fim seriosi poate de exemplu bei o bere cu o ora inainte sa pleci la serviciu iar aia iese si dupa 3-4 ore.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de serviciu. Majoritatea patronilor nu fac asta. E mai periculos in domeniul auto, cand lucrezi cu armament si munitie, etc.

| Evolution a răspuns:

Dar de ce sa bei o bere inainte de serviciu si sa mirosi a alcool? Nu poti sa bei o bere dupa serviciu sau in timpul tau liber?
Sunt anumite reguli pe care trebuie sa le respecti si ceea ce tin de bun simt. Poate nu te imbeti (unii se imbata si dupa un pahar) dar ai mirosul ala de alcool si nu stiu cat de ok este pentru persoanele in jurul tau.
In plus te duci la munca... chiar nu te poti abtine laughing?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica "sa fim seriosi poate de exemplu bei o bere cu o ora inainte sa pleci la serviciu"

daca vrei sa fii serios nu bei nimic inainte de munca.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Dacă ești șofer - chiar că „să fim serioși"! Dar dacă ești un simplu măturător de străzi - atunci nu prea contează. Dar nici alcooltest n-o să vezi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti alcoolic! Pa si la gara.