| Joker3134 a întrebat:

La serviciu se pune fiola sau ceva,daca da,dupa ce ora ar fi indicat sa nu mai beau, daca ziua urmatoare incep munca la 7?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu „sari calul" poti bea pana pe la ora 22. Problema este cat poti rezista la bautura si cum te simti a doua zi.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu ai spus unde lucrezi. La unele santiere mari, este de ajuns sa te vada la poarta, putin mai obosit, ca te si verifica.

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde cat bei si ce bei.
De exemplu berea iese si dupa 12 ore, putin dar iese!
Daca bei 2-3 beri sau 2-3 shot-uri sau 2-3 pahare de vin, poti sa te duci linistit...
Poti sa bei linistit si pana la 11 daca nu exagerezi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La serviciu nu se pune fiola dar daca ai baut cineva din conducere te poate mirosi sau se poate vedea ca esti beat sau cineva te-a vazut ca bei alcool si te paraste.
Daca nu te imbeti poti bea pana pe la 12 noaptea.

| Felys a răspuns:

Nu se pune nici o fiola dar daca te simte angajatorul baut o data, de doua ori, de mai multe ori te va da afara pana la urma. Daca nu vrei sa te simta si sa poti fi odihnit si sa fii eficient la munca dupa ora 22 incetezi a mai pune alcool in gura