| roby223 a întrebat:

La termometrele alea pe care le bagi in ureche pentru măsurarea temperaturii se scade 1 grad sau cum?
Adică dacă arata 37, 7 am defat 36, 7?
Mulțumesc anticipat de răspunsuri

5 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Nu se scade nimic. Cat iti arata, atat ai. Dar vezi sa fie special pentru ureche. Ca daca el e pentru axila si tu il bagi in ureche nu prea iese temperatura reala

| roby223 explică (pentru Denisa0954):

Am întrebat între timp farmacistul de unde l-am cumpărat și mi-a spus că la genu asta de termometru trebuie să scazi 0, 5 grade

| AwGenetix a răspuns (pentru roby223):

Nu se scade bre nimic. Aia e temperatura. Producătorul termometrului daca era cazul putea lejer sa scadă din soft ce era de scăzut.

| AwGenetix a răspuns:

Daca iti arata 37.7 ai cam 38ºC.

| roby223 explică (pentru AwGenetix):

Am întrebat doctorul și mi-a spus că îmi arată 37, 7 am defat 37, 2. trebuie să scazi 0, 5 grade