| Joker3134 a întrebat:

La un serviciu random cu 0 experienta ambii angajati,cine e mai bine vazut, adica cu sanse mai mari sa se descurce mai bine unul de 22 sau unul de 36?

Răspuns Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel care e mai stapan pe situatie.
Mie mi s-a intamplat sa fiu apreciat la 22 de ani, in detrimentul unui coleg de varsta apropiata de 40, pentru ca el era plictisit (desi avea vechime), iar eu imi dadeam interesul, desi nu stapaneam mai deloc 'meseria'.
Varsta ar putea conta doar la job-urile la care angajatorii au nevoie de oameni care sa stea mult timp la ei, iar unul de 36 de ani ar putea fi mai potrivit, daca are obligatii mai mari (familie, copii, rate), decat unul de 22 de ani, care inca e semi-intretinut de parinti, si habar nu are ce vrea sa faca cu viata lui.
Sau, de exemplu, daca ai de ales intre doi soferi, ala de 22 de ani e posibil sa se creada Paul Walker, pe cand cel de 36 are clar mai multa vechime la volan, si ia deciziile de moment mai bine.
Dar intre un ospatar sau bucatar tanar si unul de 36, cel tanar poate rezista mai mult, si poate fi mai dornic sa invete ultimele noutati din domeniu, pe cand cel mai vechi are deja niste metode batute in cuie, sau are mai putina energie.
Oricum, angajatorii de succes nu au principii legate de varsta, deci sansele de start ar trebui sa fie aceleasi.
Ca mai dai de cate un sef/patron pe ici-colo, care are prejudecati impotriva unei anumite clase, nu ai ce le face... Si daca te angajeaza, daca vrea sa te vada slab, asa te vede. Dar rareori ajung oamenii astia sus, de obicei raman colegi cu paznicii si femeile de servici.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala care isi face treaba mai bine

| mihai69 a răspuns:

Nu se poate da un răspuns general valabil la această întrebare; sunt enorm de multe variabile în joc:
- situația familială a celor doi;
- nivelul de pregătire individuală și experiența anterioară (chiar dacă e 0 la acel job, poate fi relevant dacă au mai lucrat la ceva asemănător sau pe aceeași branșă);
- gradul de interes și capacitatea de adaptare la nou;
- potrivirea între posibilitățile individuale și cerințele job-ului;
- etc.
Va câștiga cel ce are mai multe „puncte" la toate aceste „capitole", indiferent de vârstă.
Bine... acum, dacă angajatul de 22 de ani arată cam așa... http://www.italwear.it/upload/imgcata/S56024/10_DENISE.jpg
:P ghici!

| anonimg a răspuns:

Asta ține de relația pe care o are angajatorul cu angajații. Depinde de respectul pe care-l oferă acestora: atât din politețe, cât și din punct de vedere financiar.