| Cristian226 a întrebat:

Legat de loteria romana. Știu ca sunt extrageri și joi și duminica. Întrebarea mea este cea de joi oferă tot un premiu mare ca cea de duminica dacă ghicesti 6 numere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castigurile nu sunt in functie de cele 2 zile ci de cat se joaca la fiecare extragere si reporturile care sunt, mai ales la categoria 1, asa ca uneori premiile pot fi mai mari joi si alteori duminica.

| KanameKuran a răspuns:

Este un castig decent, dar nu la fel de mare.
De exemplu: joi(8.02.2017) castigul pentru cele 6 numere a fost: 261 371, 80 RON, pe cand duminica(11.02.2017) a fost: 9 325 973, 81RON.